Nowoczesne elewacja domu jednorodzinnego Galeria zdjęć 2019

Jaka jest różnica między nowoczesną elewacją domu jednorodzinnego, a ich starszymi poprzednikami? Odpowiedź jest prosta – szerokość wykonania i połączenie różnorodnej gamy materiałów. Elewacja to miejsce, gdzie właściciel może w pełni zrealizować swoje pomysły.

Nowoczesne materiały wykończeniowe dają ogromne możliwości w budowie i tworzeniu unikalnej architektury budynku. Dziś możesz znaleźć ogromną różnorodność stylów, od klasycznego angielskiego, wiejskiego, a kończąc na ultranowoczesnym lofcie i skandynawskim stylu.

Elewacja nowoczesnego domu w klasycznym stylu angielskim: czy ma to znaczenie?

Klasyczny angielski styl jest używany do dziś w projektowaniu nowoczesnych domów. Charakterystyczną cechą tej architektury jest połączenie monumentalnego stylu z wdziękiem i eleganckim wystrojem.

Elewacja nowoczesnego domu w stylu klasycznym wykonana jest z kamienia naturalnego, cegły, gipsu i jest uzupełniona prostymi kolumnami, listwami okiennymi, łukami, a w niektórych przypadkach rzeźbami. Ten styl można zaprojektować zgodnie z osobistymi preferencjami, ponieważ nie ma jasnych ram.

W dzisiejszych czasach pierwotny styl angielski nie stracił na znaczeniu. Projektowi budynku brakuje luksusu, nadmiernej ilości dekoracyjnych ozdób. Ściany budynku są zwykle dekorowane w ciemnych odcieniach i tworzą kontrast za pomocą białych wystających elementów.

Styl klasyczny charakteryzuje się majestatem, klarownością i surowością form. W projekcie można również zastosować lekkie i dyskretne odcienie, które nadają domowi lakonizm. Fasada jest ozdobiona kolumnami, a także podparty jest balkon – niezbędny element klasycznego angielskiego domu.

Architektura jest symetryczna. Projekt budynku jest maksymalnie ukierunkowany na równoważność szerokości i wysokości. Zewnętrzna część domu w klasycznym stylu ozdobiona jest schodami z balustradami, płaskorzeźbami, listwami, sztukaterią wykonaną z gipsu lub styropianu. Takie elementy harmonijnie uzupełniają wygląd zewnętrzny i sprawiają, że jest kompletny.

Jak zrobić nowoczesną elewacje domu?Jakie style warto wybrać?

Jeśli nie wiesz, jak zrobić nowoczesną elewację domu, projektanci zalecają zwrócenie uwagi na następujące obszary:

Elewacja w stylu loft – dom styl loftowy

Loft lub minimalizm to znak rozpoznawczy nowoczesnej architektury, która przyciąga uwagę brakiem ozdobnych ozdób, luksusu. Konstrukcja budynku jest zaprojektowana we właściwej formie geometrycznej, dach jest płaski bez elewacji.

Główny nacisk kładziony jest na przepuszczalność światła i przestrzeń w domu. W projekcie zastosowano jasne odcienie, możliwe jest połączenie różnych materiałów o różnej fakturze.

Architektura high tech cechy i przykłady

High tech to ultranowoczesny styl zewnętrzny charakteryzuje się minimalną liczbą ozdób, dużą ilością metalicznych odcieni, zwłaszcza srebra. Elewację można uzupełnić o detale nietypowe dla innych stylów: kratki, szyby wentylacyjne, schody, konstrukcje betonowe lub kamienne.

Technologia jest znana z tego, że zwalnia miejsce i upraszcza styl życia. Podstawą jest metal, szkło, beton, rzadziej kamień naturalny lub dekoracyjny.

Na czym polega eklektyzm w architekturze

Eklektyzm to połączenie stylów, które zawsze przyciągało uwagę koneserów oryginalnego podejścia do konstrukcji. W tym kierunku można wykorzystać cechy kulturowe różnych krajów (Azja, kraje arabskie, Morze Śródziemne) i połączyć je z bardziej klasycznymi lub nowoczesnymi stylami.

Nowoczesny styl elewacji

Styl nowoczesny to obecność eleganckich kształtów, fałd – „atrakcja” stylu secesyjnego w porównaniu z loftem. Te dwa kierunki mają jedną podstawę – prostotę form, łatwość, lakonizm, przestrzeń.

Secesja urodziła się w połowie XX wieku, dlatego charakteryzuje się dekoracyjnymi dekoracjami w postaci dyskretnego ornamentu, łukowymi otworami okiennymi. Kolor elewacji jest przeważnie jasny w pastelowych odcieniach.

Nowoczesne elewacje domów jednorodzinnych w stylu loft

Jakie są zalety nowoczesnej elewacji w stylu loft?

Nowoczesne fasady w stylu loftu wykazują wyraźne linie, spokojne kolory. Najlepsze połączenie to cegła i metal, drewno i szkło, beton i metal, szkło. Materiały są pochodzenia przemysłowego, ponieważ styl loftu powstał na bazie starych manufaktur i warsztatów.

Cały obszar witryny jest maksymalnie zaangażowany w aranżację domu, więc wnętrze różni się przestrzenią. Ściany uzupełniają panoramiczne okna i drzwi, dzięki czemu dom jest wypełniony dużą ilością naturalnego światła.

Dom tego formatu jest bardzo niezawodny, ma wysoką izolację akustyczną i cieplną, dzięki zastosowaniu trwałych materiałów.

Budowa takiego domu jest mniej energochłonna ze względu na zastosowanie prostych materiałów i podstawowych prac wykończeniowych. Bezpośredni dach nie powoduje trudności w zorganizowaniu dachu, dlatego okres budowy takiego projektu zajmuje średnio 7 miesięcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *