Deska Elewacyjna Kompozytowa

Wyświetlanie 1–12 z 17 wyników

Aby uzyskać ciekawy efekt wizualny dla Twojej elewacji, najlepszym wyborem będzie styropianowa deska elewacyjna kompozytowa. Jej zadaniem jest imitacja powierzchni naturalnych materiałów. Ten materiał służy również jako zewnętrzna warstwa systemu izolacji elewacji. Z czego tak właściwie składa się elewacja deska kompozytowa? Jest to przede wszystkim materiał izolacyjny (np. Płyty styropianowe przymocowane do elewacji z mieszaniną klejącą i kruszywa kwarcowego). Warstwa tynku bazowego, który wzmocniony jest wzmocnioną siatką z włókna szklanego. Warstwa podkładowa z podkładem samoprzylepnym, dzięki czemu tynk imitujący drewno mocno trzyma się na elewacji. Oferowane przez nas produkty to klasa materiałów wykończeniowych, które są wysoce odporne na wpływy atmosferyczne i ataki grzybu lub pleśni. Są to cienkowarstwowe powłoki dekoracyjne i ochronne, które są stosowane na wstępnie przygotowanych podstawach: betonu, tynku cementowego i tynku, płyt gipsowo-kartonowych, CPD i innych materiałów.

Deska Drewnopodobna Tik
Deska Drewnopodobna Tik

Styropianowa deska elewacyjna montaż

Wielu ludzi wpisując w wyszukiwarkę Styropianowa deska elewacyjna montaż nie znajduje precyzyjnych informacji. W naszym artykule opiszemy ten temat dokładnie. Aby urozmaicić projekt elewacji i nadać dom niepowtarzalny wygląd, można użyć tynku dekoracyjnego z imitacją tekstury drzewa lub podobnych materiałów, które wiernie naśladują powierzchnię wybranego przez nas drewna. Właściwe stosowanie nowoczesnych mieszanek tynków i impregnacji pozwala na modelowanie na elewacji, która lata świetności ma już za sobą warstwę dekoracyjną, wizualnie niemal nie do odróżnienia od powierzchni drewnianej lub kamiennej.

Prosta technologia desek pozwala na łatwy montaż. Aby zapewnić długą żywotność dekoracyjnej powłoki ochronnej, należy wykonywać pracę w temperaturze powietrza od 5 do 30 stopni i wilgotności względnej nie więcej niż 80%. Przed nałożeniem tynku dekoracyjnego na ścianie starannie traktować bazę za pomocą podkładu samoprzylepnego. Poprawia przyczepność i zmniejsza chłonność warstwy tynku bazowego. Uziemienie jest stosowane do podstawy z szerokim pędzlem. Aby zastosować tynki dekoracyjne na gruntową warstwę bazową można uruchomić nie wcześniej niż 3 godziny po jego przetworzeniu.

Deska Drewnopodobna Tik

Napełnić mieszaninę tynku wymaganą ilością wody zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Dokładnie wymieszać masę aż do uzyskania pożądanej konsystencji. Nałożyć plaster z cienką warstwą na podstawie i tworzą strukturę grzebienia z seregra z 10-12 mm ząb. Linia tynku z gładką tarka tak, że grubość warstwy tynku wynosi około 4 mm. Jak tylko powierzchnia masy wyschnie nieznacznie (około 20-30 minut po jej umieścić na podstawie), można zacząć tworzyć tekstury drewna. Konieczne jest przygotowanie łopatki do tynku dekoracyjnego “pod drzewem” lub specjalnej matrycy silikonowej, której powierzchnia wypukła powtarza wzór naturalnego drewna.

Nałożyć smar przeciwadhezyjny do matrycy w ilości określonej w instrukcjach i rozłożyć równomiernie na powierzchnię pracy. Stosując matrycę do nowej warstwy tynku, ostrożnie zwinąć go gumowym wałkiem, tak aby powierzchnia tynku wyraźnie nadrukowane tekstury drewna. Okresowo obracaj matrycę lub twórz wydruki z przemieszczeniem, aby stworzyć realistyczną powłokę i uniknąć powtarzalności obrazu. Po wyschnięciu tynku dekoracyjnego, usunąć zadziory i ostre krawędzie z papieru papierniczego. Konieczne jest, aby dokładnie oczyścić powierzchnię zwolnienia z kurzu przed nałożeniem impregnacji barwienia, które dadzą tynku elewacji z efektem drewna kolor naturalnego drewna. To już wszystko jeśli chodzi o temat “deska elewacyjna montaż“.

Elewacja deska kompozytowa elewacyjna – czy warto?

Kiedy wyobrażasz sobie przytulny dom w lesie, prawdopodobnie wyobrażasz sobie dom, na którym jest deska kompozytowa elewacyjna. Drewno w rustykalnym stylu daje gotowy obraz rustykalny i poczucie, że jesteś w lesie, bez względu na to, gdzie jest Twój dom. Dla wielu osób, poziome rozmieszczenie pasków podczas powlekania drewnianych boazerii wydaje się zbyt ekstrawaganckie odbioru elewacji. Dlatego pionowa, tradycyjna metoda instalacji jest tak atrakcyjna. Jednak każde stare podejście można zawsze otrzymać nową wizję dzięki nowoczesnym możliwościom projektowania i technologii. Kiedy Twój dom ma kilka pięter lub poziomów, pierwszą rzeczą, którą potrzebuje to kilka kolorów i tekstur. Zwykłe drewniane panele okładziny pomagają podkreślić czyste linie domu, a samo wykończenie z otworami działa jako akcent fronty.

Deska Drewnopodobna Tik

Dlaczego elastyczna deska elewacyjna jest tak popularna? Drewno jest jednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych przez człowieka. Ze względu na jego funkcjonalne i estetyczne cechy, to nie działa i prawdopodobnie nie wychodzi z mody. Jednak, aby wyglądać pięknie, wymaga regularnych napraw, drogie i czasochłonne, które będą chronić je przed siedząc ze względu na promieniowanie słoneczne, deszcz, wiatr, śnieg, owady. Czy istnieje sposób, aby cieszyć się urok drzewa i jednocześnie nie być zmuszony do naprawy? To jest! Gotowe rozwiązanie jest oferowane przez Elbudex Pro, producenta paneli elewacyjnych z drewna DEKORACYJNEGO.

Elastyczna deska elewacyjna imitacja – historia

Aby zapobiec wspomnianym pracochłonnym i kosztownym renowacjom drewna, narodził się pomysł imitowania drewna. Pomimo faktu, że drewniane panele elewacyjne DEKORDESKA są podobne do tych wykonanych z naturalnych surowców, są zdecydowanie bardziej wytrzymałe, bez opieki, impregnacji i ochrony przed warunkami pogodowymi. Deski elewacyjne zawdzięczają komfort użytkowania na długa lata dzięki swojej sile wysokiej jakości materiałom, z których są wykonane. Kompozyt polistyrenu, masy akrylowej i siatki z włókna szklanego jest odporny na uszkodzenia podzespołów o długim cyklu życia, których użycie jest wyrażone w wysokiej wytrzymałości produktu końcowego. Tak więc, imitacja elewacji jest świetnym sposobem na szybką zmianę wyglądu budynku lub stworzenie wyjątkowego wykończenia ścian bez konieczności skomplikowanego montażu i bez zakłócania warstwy izolacji.

Efekt wizualny będzie taki sam jak z drewnianych fasad, ale cechy elewacji, które wymagają niewielkiej lub żadnej konserwacji, zdecydowanie przewyższają naturalne-a zatem podatne na zniszczenie-surowce.Wzrost drewna jest jednym z najłatwiejszych i jednocześnie bardzo skutecznych sposobów, aby ukończyć wszystko, co jest budowa domu, ponieważ ten szlachetny materiał, znany człowiekowi od wieków, łatwo pasuje do niemal każdego Styl architektoniczny. Jest to również kreatywny sposób, aby nawet najbardziej niewidzialny blok budynku nadać charakter. Wybierz najlepszy produkt jakim jest elastyczna deska elewacyjna kompozytowa już teraz!