Gzymsy styropianowe zewnętrzne

Wyświetlanie 1–12 z 33 wyników

Gzymsy styropianowe zewnętrzne są popularnym elementem dekoracji frontowej. Gzymsy styropianowe zewnętrzne- Gzymsy styropianowe elewacyjne Jest to poziomy występ ściany poza jego powierzchnią. Okap może znajdować się nad zewnętrzną powierzchnią ściany (gzyms główny lub pośredni) oraz na poziomie sufitów między podłogami lub nad oknami i drzwiami na fasadzie budynku. Głębokość gzymsu (okap lub okapnik) może się różnić w zależności od jego położenia na ścianie.

Gzymsy elewacyjne decor system są wykonane z wysokiej jakości styropianu i mają powłokę wzmacniającą, co czyni je godną alternatywą dla drogich sztukaterii, ponieważ są mniej podatne na wpływy środowiska i łatwe w instalacji.
Kolejną zaletą gzymsów styropianowych jest izolacja obszarów problemowych, pęknięć, połączeń różnych części konstrukcji w ramach budynku. Gzyms ze styropianu mocuje się za pomocą specjalnego kleju, który zapewnia wysokiej jakości mocowanie tego elementu dekoracyjnej dekoracji do elewacji budynku.

Gzymsy styropianowe elewacyjne Cena

Popularne elementy dekoracyjne, często spotykane na fasadach, to uformowane gzymsy styropianowe elewacyjne – poziome półki na powierzchni ścian. Gzymsy mogą być dekoracyjne, dzięki czemu fasada będzie piękniejsza i bardziej oryginalna, a także funkcjonalna, służąca do celów praktycznych. Gzymsy pierwotnie pełniły funkcję podtrzymującą – podtrzymywały dach, a także chroniły ściany zewnętrzne przed opadami atmosferycznymi. Jednocześnie gzymsy na fasadzie domu spełniały nie tylko zadania funkcjonalne, ale także estetyczne. Są to profilowane elementy dekoracyjne, które mogą otaczać budynki na całym obwodzie lub mogą znajdować się tylko w niektórych miejscach